۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۴ مهر
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر فني
صفحه اصلی
شرح وظايف

اهم وظایف دفتر فنی ، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک

1-تهیه و پیگیری تصویب طرح های هادی شهرهای زیر 25 هزار نفر و تغییرات بعدی آنها و نظارت بر اجرای آنها.

2-انجام وظایف مرتبط با کمیسیون بررسی مغایرت های طرح های هادی شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت.

3-نظارت عالیه بر روند اجرای تهیه طرح های جامع وتفضیلی و طرح های توسعه شهری.

4- شرکت در جلسات کمیسیون ماده 5.

5-انجام امور محوله در اجرای بندهای ب و ه ماده 28 قانون برگزاری مناقصات موضوع ترک تشریفات مناقصات دستگاه های اجرایی که دارای اعتبارات استانی می باشند.

6-انجام امور دبیرخانه ای هیات رسیدگی به شکایات قانونی برگزاری مناقصات در استان.

7-ایجاد هماهنگی و همکاری بین دستگاه های اجرایی استان و عوامل اجرایی در جهت پیشبرد عملیات عمرانی و بررسی اختلافات میان آنها در چارچوب وظایف شورای فنی استان و تصمیم گیری در این خصوص.

8- نظارت عالیه بر تهیه و تعیین محدوده و حریم شهرها و محدوده روستاها.

9-نظارت عالیه بر شهرداری ها و دهیاری های استان در اجرای طرح و پروژه های شهرسازی ، عمرانی و تفکیک اراضی و ارایه راهنمایی های لازم در مطابقت کامل با طرح های مصوب شهری و روستایی.

10- مطالعه و بررسی لازم به منظور بدست آوردن حد مطلوب فضای سبز در مناطق مورد عمل با در نظر گرفتن موقعیت و شرایط اقلیمی منطقه.

11- اظهار نظر در مورد واگذاری توافقات پیرامون املاک و اراضی شهری و اعمال ماده 101 قانون شهرداری ها.

12-هماهنگی بین دستگاه های اجرایی استان در انجام امور محوله در حوزه خدمات روبنایی از قبیل آب ، برق ، فاضلاب ، گاز و مخابرات در صورت نیاز.

13-همکاری در تهیه ضوابط و معیارهای فنی و نظارت عالیه بر تطبیق موازین در اجرای پروژه های عمرانی در چارچوب مصوبات شورای فنی استان.

14-عضویت و شرکت در جلسات کمیته ها ، کارگروه ها و کمیسیون های مرتبط بر اساس آیین نامه ها و قوانین موجود که دفتر فنی می بایست در آن شرکت نماید.

15-انجام امور محوله در کمیته کارشناسی هیات 4 نفره استان موضوع آیین نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان.

16- تعامل با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در اجرای قانون سازمان نظام مهندسی و کنترل ساختمان ، مقررات ملی ساختمان و ضوابط و دستورالعمل های منبعث از آن.

17-شرکت در جلسات و انجام امور محوله در خصوص کارگروه تخصصی ذیربط امور زیربنایی و شهرسازی استان ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کمیته های کارشناسی مربوط آن.

18- بررسی عملکرد ستادها و مراکز معاینه فنی در استان های مشمول موضوع مصوبه سال 1393 هیات وزیران.

19-بررسی و نظارت بر اجرای صحیح طرح تملک املاک و اراضی واقع در طرح های عمومی و عمرانی دولت و شهرداری ها از طریق اعمال ماده 9 لایحه قانونی نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه های عمومی ، عمرانی و نظامی دولت مصوب 1358/11/17 شورای انقلاب.

20-همکاری در پیگیری امور مربوط به مشکلات مسکن مهر ، مسکن اجتماعی و اخذ گزارش های لازم از دبیرخانه حسب مورد موضوع کارگروه مسکن مصوبه 1385 هیات وزیران.

21-شرکت در جلسات و همکاری در انجام امور محوله به منظور جلوگیری و کاهش آلودگی های زیست محیطی از جمله آلودگی ناشی از منابع آب و خاک ، گرد و غبار ، مصرف سموم شیمیایی ، حفظ و بهره برداری پایدار از تالاب ها ، منابع طبیعی و ... و تعامل با سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان در این خصوص.

22- نظارت بر تهیه و تصویب و اجرای طرح های جداسازی آب شرب از فضای سبز.

23- عضویت در کمیسیون تصویب و تغییرات طرح های هادی روستایی موضوع بند ف ماده 194 قانون برنامه پنجم توسعه.

24- انجام وظایف و اعمال اختیارات قانونی وزارت کشور در زمینه امور مربوط به حمل و نقل و ترافیک استان و شهر مرکز استان.

25- انجام هماهنگی های لازم بین امور حمل و نقل و ترافیک درون شهری و برون شهری.

26- ارایه مشورت های لازم و انجام کارشناسی های امور حمل و نقل و ترافیک و شرکت در جلسات ، کمیسیون ها ، کمیته ها و شوراهای مرتبط استان.

27-اجرای مصوبات ابلاغی دبیرخانه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور ( موضوع ماده 2 آیین نامه اجرایی قانون تاسیس شورای عالی مصوب 1374/07/02 هیات وزیران )

28- پیگیری امور مربوط به هماهنگی و پیگیری ستاد مناسب سازی و تسهیل تردد معلولین جسمی حرکتی.

29- هماهنگی امور مربوط به کمیسیون ماده 69 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ( واگذاری اراضی به دستگاه های دولتی خارج از محدوده )
تاریخ به روز رسانی: 1397/09/29
تعداد بازدید: 353
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal